Toimihenkilöt

Yhdistyksen hallituksen ja toimikuntien puoleen voi kääntyä milloin vain kaikissa yhdistykseen ja yhdistyksen rotuja koskevissa kysymyksissä. Toivomme yhteydenottoja ensisijaisesti sähköpostilla. Yhdistys järjestää joka vuosi kevät- ja syyskokouksen, joissa jäsenet pääsevät vaikuttamaan yhdistyksen ajankohtaisiin asioihin sekä päättämään hallituksen kokoonpanosta.  Mikäli sinulla on asiaa koko hallitukselle, tavoitat meidät osoitteesta hallitus@sicry.fi.

Puheenjohtaja

Sanna Koponen
puheenjohtaja@sicry.fi

Sihteeri

Hanna Karhapää
sihteeri@sicry.fi

Hallituksen jäsen

Elina Karlsson

Hallituksen jäsen

Sauli Kukkonen

 

Hallituksen jäsen

Noora Lehtiniemi

Hallituksen jäsen

Sari Merve

Hallituksen jäsen

Sirke Torvasti

Vastuuhenkilöt 2022

Rahastonhoitaja ja jäsensihteeri
Inka Luoma
jasensihteeri@sicry.fi

sicry.fi-sivuston ylläpitäjä
Oliver Vartiainen
oliver@iki.fi

Kiitäjät-blogin päätoimittaja
Riina Lummekari
riina.lummekari@gmail.com

Etnankoirien pentuvälitys
Elina Mikkola
ehrmikkola@gmail.com

Italiaanojen pentuvälitys
Hanna Karhapää
sukeltaja77@hotmail.com

Toimikunnat 2022

Jalostustoimikunta
Leena Jääskelä
Sanna Koponen
Kitte Lampola
Inka Luomanmäki
Jukka Ruotsalainen
Teija Urpelainen

Juoksutoimikunta
Mikko Ilosalo
Osmo Kontinen
Noora Lehtiniemi
Inka Luoma
Tiina Sarjanen

Näyttelytoimikunta
Yhteys: sic.nayttelytoimikunta@gmail.com
Maarit Astrén
Nicolina Blomstedt
Saralotta Engblom
Leena Jääskelä
Elina Karlsson
Maria Ketola
Inka Luomanmäki
Tea Niemelä
Kenneth Skurnik
Sirke Torvasti
Freja Väyrynen

Harrastustoimikunta
Sauli Kukkonen
Riina Lummekari
Minttu Vuorinen

Mittamiehet

Hakeakseen italianvinttikoiralle maasto- tai ratajuoksukirjaa, pitää koira ensin mittauttaa Suomen Vinttikoiraliiton valtuuttamalla mittamiehellä. Mittamiehiä on oltava paikalla kaksi, jotta tulos on virallinen. Mittaus maksaa 5 euroa/koira. Seuraavat SICin jäsenet ovat Suomen Vinttikoiraliiton hyväksymiä mittamiehiä:

Uusimaa
Leena Jääskelä, Helsinki, ylladian@gmail.com
Marie Willo, Helsinki, kontinen.m@gmail.com, 041 503 3726
Osmo Kontinen, Helsinki, kontinen.osmo@gmail.com, 045 638 3531
Inka Luomanmäki, Helsinki, luomanmaki@gmail.com
Christine Löfgren, Espoo, 046 876 0408

Keski-Suomi
Karita Masalin, Tampere, karitamasalin@hotmail.com, 040 001 2612
Tiina ja Jari Sarjanen, Nokia, tiina.sarjanen@gmail.com

Länsi-Suomi
Sanna Koponen, Naantali, sanna@teamtruckers.info, 044 023 0969
Elina Mikkola, Turku, ehrmikkola@gmail.com, 040 706 3782

Pohjois-Suomi
Elina Hirvelä, Oulu, elinahir@mail.student.oulu.fi
Essi Paloma, Oulu, essi.paloma@live.com